Slovensko vs Čína


Na Slovensku doteraz (10.8.2021) podľa oficiálnych údajov zomrelo na diagnózu COVID-19 – 12543 ľudí. Počet obyvateľov Slovenska bol v roku 2019 – 5,45 milióna obyvateľov.


zdroj: https://www.worldometers.info/coronavirus/country/slovakia/

V Číne zomrelo s diagnózou COVID-19 – 4636 ľudí. Počet obyvateľov v Číne je 1 398 miliónov obyvateľov, to je 256x viac obyvateľov ako na Slovensku. Čína predstavuje záhadu v tom, že doteraz tam nebola ďalšia vlna. V Číne bola celkovo len jedna vlna.

Na Slovensku začala rapídne narastať úmrtnosť na jeseň 2020. Dovtedy sme mali najnižšiu úmrtnosť na svete. Ešte minulé leto sme sa pýšili úmrtnosťou 33 zomretých s diagnózou COVID-19.

Počet úmrtí na COVID začal rapídne pribúdať po oznámeni člena krizového štábu MUDr. Visolajského, že treba zmeniť systém určovania primárnej príčiny úmrtia.

https://www1.pluska.sk/rady-a-tipy/znamy-lekar-to-povedal-nahlas-slovensko-fusuje-pocty-obeti-marniciach-nam-hromadia-tela

MUDr. Peter Visolajský, pediater v Nitrianskej nemocnici kritizoval to, že patológovia na Slovensku robia pitvy až moc detailne a preto tie trvajú aj 14 dní, kým sa určí príčina smrti. Vtedy ešte patológ Palkovič si stal za svojim postupom a rozlišoval úmrtia s covidom alebo úmrtia na covid. Niečo sa udialo a úmrtia sa začali rátať podľa žiadosti pediatra Visolajského. Takéto nízke čísla úmrtia a poctivé vykonávanie pitiev by neumožnilo strašenie Slovákov a aj experiment s nátlakovým testovaním. Taktiež by sa Slováci nemali záujem očkovať, pri tak nízkej úmrtnosti.

Prečo má pediater Visolajský také silné slovo nie je verejnosti známe. Následne počet úmrti začal rapídne pribúdať. Vďaka zmene vo vykonávani pitiev na odporúčanie pediatra Visolajského. Potom prebiehal Matovičov experiment s plošným testovaním a očkovanie, viď. obrázok (zdroj: https://www.facebook.com/photo?fbid=558126798969162&set=gm.516107393016430)

MUDr. Juraj Mesík, MUDr. Michal Piják:

Dobrý deň, dnes, presne 10 mesiacov po uverejnení tragického dokumentu „Terapeutický manažment pacientov s COCID – 19″sme sa s kolegom MUDr. Michalom Pijákom obrátili spoločným otvoreným listom na premiéra SR Eduarda Hegera.

O liste sme pred chvíľou formou tlačovej správy informovali médiá. Znenie tlačovej správy nižšie pastujem, celý text otvoreného listu bude onedlho dostupný na mojej webovej stránke.

Vážený pán Eduard Heger, predseda vlády Slovenskej republiky,

Vzhľadom na očakávané výrazné zhoršenie epidemickej situácie na Slovensku po nadchádzajúcich masových zhromaždeniach pri príležitosti návštevy pápeža Františka na Slovensku a s blížiacim sa nástupom jesene, sa ná Vás obraciame priloženým ovoreným listom.

List osahuje návrh na štyri účinné opatrenia s prakticky nulovými rizikami pre obyvateľov Slovenska a s nulovými nákladmi pre štátny rozpočet Slovenskej republiky.

V prípade záujmu o podrobnejšiu argumentáciu sa s Vami radi osobne stretneme.

Text listu spolu s tlačovou správou sa nachádza v prílohe.
S úctou a pozdravom,
MUDr. Juraj Mesík

MUDr. Michal Piják


Tlačová správa – Otvorený list lekárov premiérovi Slovenskej republiky Eduardovi Hegerovi vo veci ďalšej fázy pandémie COVID-19 na Slovensku

26. 8. 2021
MUDr. Juraj Mesík a MUDr. Michal Piják v spoločnom liste varujú premiéra Slovenskej republiky Eduarda Hegera pred rizikom prudkého zrýchlenia epidémie po masových zhromaždeniach, ktoré vláda SR organizuje v súvislosti s návštevou pápeža na Slovensku. Navrhujú tiež štyri konkrétne kroky k odvráteniu potenciálne katastrofických následkov ďalšej vlny epidémie a v prípade záujmu ponúkajú premiérovi spoluprácu.

„Presne pred 10 mesiacmi vláda Slovenskej republiky uverejnila dokument „Terapeutický manažment pacientov s COVID-19“ ktorým prikázala našim ambulantným lekárom neliečiť pacientov s covidom a do dusiacich sa potom v nemocniciach pichať neúčinný liek remdesivir s cenou cez 2100 eur. Následky tohto rozhodnutia boli a sú katastrofálne. Po oficiálne viac ako 12 500 obetiach COVID-19 (…) sú septembrové masové podujatia ďalší mimoriadne riskantný krok, ktorý môže stáť životy tisíce občanov a spôsobiť ďalšiu vlnu ekonomickej devastácie Slovenska.“ – píše sa v úvode otvoreného listu.

Autori listu ďalej konštatujú fakt, že nikde na svete masová vakcinácia nedosiahla deklarovaný cieľ kolektívnej imunity a očkovaní ľudia sú rovnakými šíriteľmi koronavírusu, ako neočkovaní. Za týchto okolností a súčasne s nástupom jesene preto vyzývajú premiéra: „Vzhľadom na vyššie uvedené riziko, do ktorého ako premiér vediete občanov Slovenskej republiky, Vás žiadame o urýchlené uskutočnenie týchto jednoduchých a lacných opatrení na odvrátenie najhoršieho scenára vývoja epidémie na jeseň a v zime 2021/2022. Na rozdiel od desiatok miliónov eur, ktoré Vaša vláda minula na vakcinačnú lotériu a marketingovú kampaň v masmédiách, majú naše návrhy nulové náklady z prostriedkov štátneho rozpočtu:

  1. Bezodkladné zavedenie programu sezónnej (september až marec) fortifikácie potravín vitamínom D podľa fínskych noriem.
  2.  Zabezpečenie sledovania hladín sérového vitamínu D u všetkých občanov nad 60 rokov a u všetkých ľudí s obezitou, cukrovkou a ďalšími rizikovými faktormi pre covid.
  3. Bezodkladné zabezpečenie dostupnosti a dostatočných zásob calcifediolu, alfakalcidolu a prípadne iných rýchlo účinných foriem vitamínu D v lekárňach na Slovensku.
  4. Umožnenie voľného predaja liečiva ivermektín v slovenských lekárňach bez lekárskeho predpisu.

Na záver listu jeho signatári konštatujú, že plná zodpovednosť za ďalší vývoj na Slovensku v nasledujúcich mesiacoch leží výlučne na pleciach premiéra a politikov, nie na pleciach radcov, ktorých rady priviedli Slovensko do katastrofy roku 2020/2021.

https://www.facebook.com/photo?fbid=10223222952336114&set=a.10209443570900190

Keďže nezbierame ani neposkytujeme tretím osobám žiadne osobné údaje, komentáre nie sú povolené. Navštívte nás na Facebooku: fb.com/nechapemto.sk